Dobré ráno, je středa 12.12.2018, 8:36. Dnes má svátek Simona, zítra Lucie.

ATELIÉR - MÍSTO PRO ROZVOJ VÝTVARNÝCH DOVEDNOSTÍ

2015-11-29 13:55:35 | ZŠ Kovářov ©

Cílem projektu bylo vybudovat kvalitní zázemí pro fungování výtvarného kroužku, který bude u dětí rozvíjet kreativní schopnosti ve výtvarné oblasti, a to prostřednictvím osvojování různých technik.

Prvním krokem pro naplnění zadaných cílů grantu bylo vybavení nově zrekonstruovaných prostor, určených pro zprovoznění nového zájmového kroužku Ateliér – místo pro rozvoj výtvarných dovedností. Kroužek, zaměřený především na výtvarné umění, vyžadoval volbu takového zařízení (technického vybavení), které splňuje všechny kritéria pro realizaci uměleckých činností (kresba, malba, grafika). Pořízené byly například výškově nastavitelné pracovní stoly, malířské a sochařské stojany, sušák na výkresy a další pomůcky a materiál (viz. tab. rozpočet).
Po úspěšném vybavení prostor byla v září 2015 zahájena činnost. Žáci před samotným otevřením byli pomocí informativních letáků seznámeni s náplní kroužku. Rozmanitá nabídka aktivit přilákala čtyřicet dětí, které byly rozdělené do skupin podle věku. Činnosti jednotlivých skupin jsou vybírány s ohledem na věk tak, aby se mladí výtvarníci seznamovali s různými technikami a postupy, které povedou ke zdokonalování jejich výtvarného projevu. Zároveň se svými pracemi prezentují na vybraných soutěžích a výstavách (viz přílohy).
Činnost výtvarného kroužku není vymezena pouze projektem, tedy od dubna, kdy byl grant úspěšně schválen, do prosince, kdy bude ukončen závěrečnou výstavou. Kroužek se pochopitelně zařadí mezi stálou nabídku zájmové činnosti i do budoucna.
Po celou dobu jeho trvání budou voleny takové činnosti, které pomohou u dětí rozvíjet kreativitu, fantazii, estetické cítění, ale především talent. Pomocí atraktivních a rozmanitých tvůrčích aktivit bude podporován a vzbuzován zájem o výtvarné a užité umění. A to především proto, aby byl naplněn hlavní cíl projektu, vybudovat na naší škole kroužek, který bude mít silnou tradici.
Tento projekt byl spolufinancován Jihočeským krajem a Občanským sdružením rodičů při ZŠ Kovářov.