Dobrý podvečer, je úterý 18.12.2018, 19:54. Dnes má svátek Miloslav, zítra Ester.

ŽIJEME FLORBALEM

2017-06-14 20:36:16 | ZŠ Kovářov ©

Projekt Žijeme florbalem vystihuje stále zvyšující se zájem žáků o florbalový sport. Jeho hlavní cíl - zkvalitnit florbalové vybavení naší školy tak, aby se mohli žáci věnovat této hře na plnohodnotné sportovní úrovni, byl na jaře 2017 beze zbytku splněn. Projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem v rámci Dotačního programu PODPORA SPORTU.

Díky nákupu zbývající části mantinelů se významně zlepšily podmínky pro trénink florbalu na ZŠ Kovářov a jsou srovnatelné s těmi školami, které kompletní ohrazení hrací plochy již měli. Kromě toho byl splněn i dílčí cíl v podobě zvýšení bezpečnosti samotných hráčů, hráčů na střídačce i diváků. Kompletní ohrazení hrací plochy pomocí mantinelů nám umožnilo oddělit hráč od okolních stěn tělocvičny, tělocvičnového nářadí i lavičkové střídačky.
Nákupem mantinelů byl zajištěno předpokládané zajištění standardních tréninkových podmínek. Od konce dubna probíhají tréninky a zápasy florbalu v rámci tělesné výchovy a zájmového kroužku Florbal při kompletním ohrazení hrací plochy. Naplnil se také předpoklad zvýšení zájmu a ochoty dětí se florbalu ve volném čase věnovat. Od května byl kroužek Florbal rozšířen o skupinu mladších žáků - od září budou proto otevřeny dvě oddělení florbalu, které umožní pravidelnou účast na florbalových turnajích. Vyvrcholením projektu se stal školní Florbalový turnaj, na který se dobrovolně přihlásilo rekordních sedm týmů žáků prvního stupně. Turnaj se uskutečnil 13. června v rámci volnočasového programu školy.