Dobré ráno, je čtvrtek 18.10.2018, 8:04. Dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

2015-12-10 08:56:35 | ZŠ Kovářov ©

Informace o ceně obědů, jednotlivých kategoriích strávníků, nároku na dotovaný oběd a způsobu odhlašování.

Školní jídelna vaří obědy pro žáky, zaměstnance školy a cizí strávníky.

Žáci a zaměstnanci školy mají oběd dotovaný, platí cenu potravin. Provozní náklady jsou hrazeny z obecního rozpočtu, mzdové náklady z rozpočtu státního. Cizí strávníci platí cenu potravin včetně režie. Stravování cizích strávníků zajišťuje školní jídelna jako doplňkovou činnost.

Žáci jsou z hlediska stravování dle platné vyhlášky zařazeni do tří kategorií a to podle věku, kterého dosáhnou v daném školním roce, to znamená v období od 1.9. do 31.8.:

I. kategorie – 7-10 let - cena 23,- Kč za jeden oběd
II. kategorie – 11-14 let – cena 27,- Kč za jeden oběd
III. kategorie – 15 a více let – cena 30,- Kč za jeden oběd

Cizí strávníci platí plnou cenu - 58,- Kč za jeden oběd. Ten si vyzvedávají ve vlastních jídlonosičích v době od 10.30 do 11.00 hodin. Cena je tvořena náklady na potraviny, provozními náklady (elektřina, teplo, voda apod.), náklady na platy kuchařek a kalkulovaným ziskem.

Každý žák školy má nárok na jedno dotované jídlo denně, pokud je přítomen ve škole. V případě nemoci je možné odebrat oběd pouze v 1. den nepřítomnosti, ostatní dny je povinen žák nebo rodič obědy odhlásit. V tyto dny je možné si objednat obědy za plnou cenu jako cizí strávník.

Obědy lze odhlásit nebo přihlásit den předem do 13.30 hodin ve školní jídelně.

Platby za obědy jsou hrazeny bezhotovostně přímo z účtu na základě svolení k inkasu (většina strávníků), nebo hotově u vedoucí školní jídelny.