Dobrý podvečer, je úterý 18.12.2018, 19:54. Dnes má svátek Miloslav, zítra Ester.

OKOLO TŘEBONĚ NEJEN S KAPREM JAKUBEM

2017-10-11 13:02:13 | Martina Řehořová ©

V rámci tohoto projektu byly realizovány tyto aktivity: přírodovědná třídenní pobytová exkurze na Třeboňsku, vytvořena nástěnka s fotodokumentací ve škole, předány informace o exkurzi spolužákům a zveřejnění článku v médiích.

Při třídenní terénní pobytové exkurzi poznali žáci ZŠ Kovářov přírodu Třeboňska v environmentálních souvislostech. Exkurze proběhla od 20. 9. do 22. 9. 2017. 20 žáků a 2 pedagogové byli ubytováni v penzionu a ekofarmě Mlýnský dvůr u Třeboně. Za příjemného podzimního počasí během pobytu žáci navštívili přírodní památku Jižních Čech - Branské doubí, hráze rybníků Opatovický, Velké stavidlo, Svět.  Se specializovaným lektorem z CEGV Cassiopeia České Budějovice p. Smržem se zábavnou formou seznámili s regionem - absolvovali výukové programy Pod dubem, za dubem, Rybník jako dům, Stezku zdraví.  Prováděli pozorovatelské, výzkumné i hravé aktivity zaměřené na ekosystém rybníka, vodní živočichy a rostliny, rybářské hospodaření a historické budování rybníků. Během pobytu žáci navštívili v Třeboni v historickém centru i Dům Štěpánka Netolického a záchrannou stanici živočichů. Plni zážitků se pak vraceli vlakem domů.
Žáci a učitelé informovali ostatní spolužáky o pobytové exkurzi ve třídách. Ve vestibulu školy byla vytvořena o exkurzi nástěnka.
O exkurzi jsme informovali v médiích (na webu Píseckého deníku) a na webových stránkách školy.

Projekt byl pro všechny účastníky přínosný. Žáci se důkladněji seznámili s významným ekosystémem krajiny - s rybníkem, který je neodmyslitelně spjat s Jižními Čechami. Přímou zkušeností a vlastní aktivitou si osvojovali poznatky v přirozených souvislostech - hlouběji tak porozuměli přírodním jevům a zákonitostem.

Pobytová exkurze se uskutečnila díky finanční podpoře Jihočeského kraje a Spolku rodičů při ZŠ Kovářov.

Autor: Martina Řehořová ©