Dobrý večer, je neděle 26.5.2019, 21:03. Dnes má svátek Filip, zítra Valdemar.
Detail

OKOLO TŘEBONĚ NEJEN S KAPREM JAKUBEM

2017-10-11 13:02:13 | Martina Řehořová ©

V rámci tohoto projektu byly realizovány tyto aktivity: přírodovědná třídenní pobytová exkurze na Třeboňsku, vytvořena nástěnka s fotodokumentací ve škole, předány informace o exkurzi spolužákům a zveřejnění článku v médiích.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Při třídenní terénní pobytové exkurzi poznali žáci ZŠ Kovářov přírodu Třeboňska v environmentálních souvislostech. Exkurze proběhla od 20. 9. do 22. 9. 2017. 20 žáků a 2 pedagogové byli ubytováni v penzionu a ekofarmě Mlýnský dvůr u Třeboně. Za příjemného podzimního počasí během pobytu žáci navštívili přírodní památku Jižních Čech - Branské doubí, hráze rybníků Opatovický, Velké stavidlo, Svět.  Se specializovaným lektorem z CEGV Cassiopeia České Budějovice p. Smržem se zábavnou formou seznámili s regionem - absolvovali výukové programy Pod dubem, za dubem, Rybník jako dům, Stezku zdraví.  Prováděli pozorovatelské, výzkumné i hravé aktivity zaměřené na ekosystém rybníka, vodní živočichy a rostliny, rybářské hospodaření a historické budování rybníků. Během pobytu žáci navštívili v Třeboni v historickém centru i Dům Štěpánka Netolického a záchrannou stanici živočichů. Plni zážitků se pak vraceli vlakem domů.
Žáci a učitelé informovali ostatní spolužáky o pobytové exkurzi ve třídách. Ve vestibulu školy byla vytvořena o exkurzi nástěnka.
O exkurzi jsme informovali v médiích (na webu Píseckého deníku) a na webových stránkách školy.

Projekt byl pro všechny účastníky přínosný. Žáci se důkladněji seznámili s významným ekosystémem krajiny - s rybníkem, který je neodmyslitelně spjat s Jižními Čechami. Přímou zkušeností a vlastní aktivitou si osvojovali poznatky v přirozených souvislostech - hlouběji tak porozuměli přírodním jevům a zákonitostem.

Pobytová exkurze se uskutečnila díky finanční podpoře Jihočeského kraje a Spolku rodičů při ZŠ Kovářov.
Autor: Martina Řehořová ©

Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace