Dobrý večer, je neděle 29.3.2020, 20:40. Dnes má svátek Arnošt, zítra Kvido.

EXPERIMENTÁTOŘI

2017-11-24 08:36:18 | Marcela Timoranská ©

Hlavním cílem tohoto projektu bylo zařadit kroužek Experimentátorů do trvalé nabídky kroužků, který pracuje s frekvencí 4x měsíčně a vybavit ho potřebnými pomůckami pro odpovídající počet žáků.

Během dubna až května byly objednány jednoduché fyzikální pomůcky pro experimentální práci - teploměry, digitální váhy, siloměry, měřící pásma a chemikálie. A zmapován zájem žáků o kroužek ve 4. a 5. třídě.
Od září se Experimentátoři pravidelně schází 1x týdně v přírodovědné učebně. Do kroužku dochází celkem 11 žáků, což je třetina celé cílové skupiny. Během září a října si žáci již osvojili pracovní dovednosti při práci s teploměry, vahami, siloměry a měřícími pásmy. Žáci se učí vyplňovat jednoduché pracovní protokoly, kde zaznamenávají svoji experimentální činnost. Další náplní kroužku budou jednoduché chemické a biologické experimenty a osvojení pracovních dovedností při práci s mikroskopem a steroskopickou lupou. Na jaře budou žáci provádět experimentální práci v terénu.
Náplň jednotlivých hodin je prezentována na školní nástěnce, aby byl podpořen zájem žáků mladších ročníků i příštích letech.

Fotogalerie: EXPERIMENTÁTOŘI

Autor: Marcela Timoranská ©