Dobré odpoledne, je středa 17.10.2018, 15:53. Dnes má svátek Hedvika, zítra Lukáš.

NÁVŠTĚVA Z BAD ZELL

2018-09-24 10:24:49 | ZŠ Kovářov ©

Ve středu 19. září jsme přivítali v naší škole vzácnou návštěvu. Do Kovářova na celý den zavítali žáci rakouské školy NMS Bad Zell, aby se seznámili nejen s naší školou, obcí a blízkým okolím, ale hlavně se svými českými vrstevníky. Pro všechny čtyři třídy (dvě rakouské a dvě české) byl připraven nabitý program, při kterém žáci překonávali jazykovou bariéru a učili se komunikovat pomocí anglického jazyka.

Po úvodním přivítání byli všichni rozděleni do smíšených česko-rakouských skupinek a ty se vydaly na prohlídku školy. Ve vybraných učebnách hledaly česká a německá slova, z nichž měly utvořit společným překladem větu ve třech jazycích. Před obědem je čekalo ještě zábavné sportovní zápolení na novém školním hřišti. Odpoledne se uskutečnila krátká prohlídka obce spojená se sladkou tečkou v podobě zmrzliny a pak se všichni vydali do nedalekého Zeměráje. Zde se jednotlivé skupinky žáků vystřídaly na několika stanovištích, konkrétně to byla středověká vesnička, stezka naboso, fotbalgolfové hřiště a přírodní herna. Ve školní jídelně na všechny účastníky čekala ještě závěrečná večeře a pak už následovalo loučení, jehož průběh zcela jasně naznačil, že partnerská návštěva se opravdu vydařila. Ostych padl, přátelství navázána, obavy z cizojazyčné komunikace potlačeny.

Návštěva byla realizována v rámci projektu ICT NÁS SPOJUJE, reg. č. KPF-01-073, podpořeného z Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, a navazuje na průběžnou a již deset let trvající spolupráci ZŠ Kovářov a NMS Bad Zell. Jak název napovídá, zásadní je zaměření projektu na informační a komunikační technologie, které se v obou školách uplatňují čím dál více. Předmětem projektu, který bude probíhat po celý školní rok, bude proto sdílení příkladů dobré praxe ve využívání ICT ve výuce i administrativě. V průběhu projektu se budou vzájemně inspirovat obě školy v oblastech: tvorby vzdělávacích materiálů na bázi ICT, výuky informatiky či využití ICT v běžných předmětech, komunikace prostřednictvím ICT i využití ICT pro administrativní a organizační záležitosti školy. Vzájemný přenos informací a zkušeností bude probíhat prostřednictvím ICT prostředků (sdílený disk, email apod.) i formou osobních setkání a návštěv. V rámci přímé osobní spolupráce pedagogů se uskuteční společné plánovací setkání, stáže formou shadowingu i setkání při společných aktivitách žáků. Žáci budou využívat ICT při vzájemné komunikaci, tvorbě prezentací na domluvená témata a při společné tvorbě videoklipů na tabletech.