Dobré odpoledne, je středa 17.10.2018, 15:31. Dnes má svátek Hedvika, zítra Lukáš.

V ZÁCHRANNÉ STANICI ŽIVOČICHŮ MAKOV

2018-09-24 10:23:49 | Veronika Pšeničná ©

V úterý 18. 9. se žáci 4. a 5. třídy vydali do Makova. Zde se starají o handicapované či jinak znevýhodněné živočichy, kteří ve volné přírodě nedokáží přežít.

Seznámili jsme se všemi obyvateli této stanice. Dozvěděli jsme se o nich různé informace (jejich zranění, stáří, stravu, hmotnost, rozdíly v pohlaví) a také, jak je každý z nás může podporovat. Asi nejdéle jsme se zdrželi za sklem vydry Matese, který se nám předvedl na suchu i ve vodě. Třešničkou na dortu bylo focení se sovou pálenou jménem Adélka, která dělá radost všem návštěvníkům této stanice. Po prohlídce nás čekala svačina v podobě ručně opečených špekáčků, které všem přišly k chuti. Musím říci, že se nám na stanici velmi líbilo a rádi se tam budeme vracet.

Autor: Veronika Pšeničná ©