Dobré ráno, je středa 12.12.2018, 8:05. Dnes má svátek Simona, zítra Lucie.

NA DNI ČISTÉ MOBILITY

2018-09-24 10:27:43 | Veronika Pšeničná ©

Čtvrtek 20. 9. byl pro členy Ekotýmu, který působí na naší škole, dnem výletním. Čekala nás cesta vlakem do Českým Budějovic. Zde byla pro školní děti i širokou veřejnost připravena různá stanoviště, která měla za úkol informovat i pobavit.

Postupně jsme si vyzkoušeli elektrokoloběžky a poznali elektromobily. Dále nás čekalo stanoviště, kde jsme měli postupně odpovědět na otázky týkající se recyklace elektro zařízení. Za správné odpovědi jsme pak získali drobnou odměnu a také možnost si zazávodit na nafukovacím překážkovém hradě. Na další zastávce si někteří z nás vyzkoušeli simulátor nárazu, který v třicetikilometrové rychlosti najednou zastavil. Ve stáncích společnosti Česky červený kříž jsme si připomněli zásady první pomoci a u stánku společnosti BESIP jsme si zase ověřili naše dopravní znalosti. Stanoviště Informačního centra pro děti a mládež nabízelo všem k vyzkoušení lovení ryb, překážkovou dráhu, skládání puzzle či přiřazování státních symbolů. Mimo stanoviště jsme objevili stánek s ručně dělanými výrobky, kde nám také paní dovolily vyzkoušet si roztočit kolovrátek. Myslím si, že jsme zde získali mnoho podnětů a informací a tento den, který organizátoři nazvali Dnem čisté mobility, jsme si náležitě užili.

Autor: Veronika Pšeničná ©