Dobré ráno, je středa 12.12.2018, 8:05. Dnes má svátek Simona, zítra Lucie.

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

2018-09-24 11:27:05 | ZŠ Kovářov ©

Pátek 21. září přinesl nejenom poslední letní den s teplotami blízkými třiceti stupňům, ale také báječné sportovní odpoledne na nově zrekonstruovaném školním hřišti ZŠ Kovářov. U příležitosti slavnostního otevření zbrusu nového hřiště, při kterém si jej mohla prohlédnout široká veřejnost, uspořádal Spolek rodičů při ZŠ Kovářov zábavné sportovní klání pro rodiče s dětmi.

Nejprve k přítomným promluvil jako hlavní zástupce zřizovatele školy Obce Kovářov starosta Pavel Hroch. Obec na více než čtyřmiliónovou rekonstrukci získala dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj a polovinu peněz vydala ze svého rozpočtu. Pak všem soutěžícím vysvětlil průběh sportovního odpoledne předseda Spolku rodičů Martin Hadrbolec a rodinné týmy mohly vyrazit na jednotlivá stanoviště. Skákalo se do výšky i do dálky, házelo se medicinbalem, střílelo se do basketbalového koše nebo do florbalové branky, překonávala se šplhací dráha… Přes třicet rodinných týmů, které se do sportovního zápolení přihlásilo, si v průběhu klání přišlo na své a dvanáct nejlepších z nich si dokonce odneslo i drobnou odměnu. Příjemnou atmosféru celé akce dokládá i fakt, že i když byly všechny medaile již rozdány, na hřišti se spontánně sportovalo i klábosilo ještě dlouho do večera.