Dobré odpoledne, je středa 17.10.2018, 15:31. Dnes má svátek Hedvika, zítra Lukáš.

NA NÁVŠTĚVĚ V RAKOUSKU

2018-10-05 12:56:40 | ZŠ Kovářov ©

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 vyjížděl od kovářovské školy brzy ráno autobus se dvěma třídami z 2. stupně. Cílem bylo rakouské městečko Bad Zell, kam žáky šesté a sedmé třídy pozvala partnerská škola, aby oplatila zářijový pobyt u nás.

Scénář návštěvy byl podobný. Dopoledne měli žáci za úkol ve skupinkách a pomocí angličtiny prozkoumat a poznat partnerskou školu. Poté se všech návštěvníků ujal místní turistický průvodce a během krátké procházky a zasvěceného výkladu jsme poznali všechny zajímavá historická místa městečka. Následoval oběd, přátelské sportování na školním hřišti a pak se již vyráželo autobusem na nedaleká diskgolfová hřiště. Všichni žáci si tento sport nazvaný podle kombinace házení diskem a trefování se do cílového místa na co nejmíň hodů osobně vyzkoušeli. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že právě Česko je určitou kolébkou tohoto zajímavého sportu a že čeští hráči patří k těm nejlepším. Počasí nám opět přálo, neboť odpoledne téměř všichni sportovali v tričku a sluneční brýle byly výhodou. Závěrečné loučení proběhlo v areálu školy a došlo i na předávání osobních dárečků a společné fotografování.