Dobré odpoledne, je neděle 18.11.2018, 17:16. Dnes má svátek Romana, zítra Alžběta.

TVŮRČÍ DÍLNA KOVÁŘOVÁNKU

2018-11-02 11:39:25 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Děti z národopisného souboru Kovářovánek se ve čtvrtek 18. října 2018 sešly v rámci další tvůrčí dílny, aby si ozkoušely práci s vlnou při výrobě bambulek /přívěsků na klíče/.

Foto: Milan Škoch ©

Přinesly si různé odstíny středně silných vln, které postupně namotávaly na papírový kroužek v několika vrstvách. Za pomoci vedoucí souboru Pavly Škochové pak vlnu na obmotané šabloně rozstřihly a svázaly do příslušného tvaru. Na šňůrku připevnily ještě kovový kroužek pro zavěšení. Z hotového výrobku měli vždy všichni velkou radost a někteří si udělali i více než jeden hezký dárek. Bambulky děti zhotovovaly nejen pro sebe, ale též na martinskou prodejní výstavu žákovských prací, která se uskuteční v kovářovské škole.

Rukodělné práce patří tak kromě nácviku písní, her a tanců, k náplni dětského souboru, při nichž si děti upevňují dovednosti, rozvíjí svoji kreativitu i jemnou motoriku.

Fotogalerie: TVŮRČÍ DÍLNA

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©