Dobré odpoledne, je neděle 21.7.2019, 14:40. Dnes má svátek Vítězslav, zítra Magdaléna.
Detail

ČESKÝ DEN

2018-11-02 11:45:40 | ZŠ Kovářov ©

Období kolem podzimních prázdnin patří na ZŠ Kovářov tradičnímu projektu zvanému Evropský den. Letos však přišla velká změna – u příležitosti výročí 100 let naší republiky se z Evropského dne stal Český den.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Všechny čtyři třídy 2. stupně měly za úkol prezentovat vylosovaných pětadvacet let ze staleté historie naší země. Samotná prezentace před celou školou i veřejností dne 2. listopadu byla jen závěrečnou částí celého projektu, kterému se žáci se svými třídními učiteli věnovali již od září.
Ještě před zahájením prezentací zazněly kinosálem Kulturního domu Kovářov národní písně v podání pěveckého sboru a pak se již rozběhlo první pásmo. To měli na starosti žáci osmé třídy a v rámci svého období divákům představili nejen prvorepublikové osobnosti, ale také signatáře mnichovské dohody či atentát na Heydricha. Deváťáci navazovali pásmem scének ze života jedné rodiny na konci války, během nelehké doby 50. let či při invazi vojsk Varšavské smlouvy. Především období normalizace měli za úkol představit žáci šesté třídy a poradili si s tím náramně. Na pódiu se mimo jiné objevili pionýři, Karel Gott, veksláci či spartakiádní cvičenky. Posledních pětadvacet let naši historie ztvárnili sedmáci, a to na pozadí prvních přímých prezidentských voleb. Na závěr představení pak zazněla naše státní hymna, při níž povstal celý kinosál.
Všechny třídy i se svými třídními učiteli si zaslouží za své nápady, pečlivou přípravu a výkony velké uznání. Největší ocenění diváků z řad žáků 1. stupně si odnesli žáci šesté třídy. Odborná porota složená z dospělých ocenila nejvíce vystoupení osmáků. Hlavní cenu - nádherný dort - si však odnesly všechny třídy, neboť celkem čtyři dorty byly pro tuto příležitost napečeny maminkami. Stejně jako loňský rok i letos předvedly třídy svá vystoupení nejen dopoledne spolužákům, ale také večer svým rodičům a zájemcům z řad veřejnosti.

foto

Fotogalerie: ČESKÝ DEN
Autor: ZŠ Kovářov ©
Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace