Dobré odpoledne, je neděle 18.11.2018, 17:09. Dnes má svátek Romana, zítra Alžběta.

NÁVŠTĚVA RAKOUSKÝCH PEDAGOGŮ

2018-11-09 07:41:06 | ZŠ Kovářov ©

Začátkem října jsme v Kovářově opět uvítali návštěvu z Rakouska, tentokrát šlo o čtyřčlennou výpravu pedagogů z Bad Zell, v čele s ředitelem školy. Cílem návštěvy byly hospitace v hodinách kovářovských pedagogů a společná diskuse nad tématem využití ICT ve výuce.

Rakouští návštěvníci zhlédli hodiny anglického jazyka ve čtvrté a osmé třídě, výuku chemie v devátém ročníku nebo hodinu občanské výchovy v sedmičce. Ve všech hodinách byly zapojeny do výuky IT prostředky (počítače, interaktivní tabule, tablety), jejichž prostřednictvím žáci hledali informace, procvičovali na interaktivních cvičeních, testovali své znalosti apod. Ze strany rakouských pedagogů byla hodnocena vysoká úroveň všech hodin a překvapivě bylo konstatováno, že kovářovská škola má v mnohém mnohem lepší IT vybavenost než ta badzellská. Návštěva byla realizována v rámci projektu ICT NÁS SPOJUJE, reg. č. KPF-01-073, podpořeného z Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika.