Příjemnou noc, je čtvrtek 13.12.2018, 23:29. Dnes má svátek Lucie, zítra Lýdie.

SVATOMARTINSKÝ VEČER

2018-11-14 07:54:45 | ZŠ Kovářov ©

V pátek 9. listopadu se na kovářovské návsi s předstihem čekalo na Martina na bílém koni. Tradiční akci již pojedenácté zorganizovala Základní škola Kovářov ve spolupráci se zaměstnanci Obce Kovářov.

Letos byla opět doplněna o prodejní výstavu výrobků žáků, kterou zorganizovala v prostorách školy školní družina pod vedením paní vychovatelky Gabriely Zítkové. V martinské tržnici byly k dostání podzimní dekorace, obrázky, perníčky, čaje, přívěsky, svícny, krabičky s překvapením … všechny nabízené předměty spojovalo to, že byly vyrobeny samotnými žáky při hodinách pracovních činností, výtvarné výchovy, ve školní družině či v rámci zájmových kroužků. Zájem o žákovské výrobky byl velký a většinu z nich si rodiče odnesli domů. Před šestou hodinou se vydal od školy směrem k návsi lampiónový průvod. Tam byl připraven pro všechny návštěvníky, kterých se opět sešlo mnoho, kulturní program, který pod vedením paní učitelky Veroniky Pšeničné předvedl školní pěvecký sbor. Na závěr akce se dostavil i hlavní účinkující: na koni přijel a přítomné děti podaroval martinskými rohlíčky svatý Martin. Poděkování za zdar celé akce patří také paní Kateřině Novákové a Pekařství Kolář.