Příjemnou noc, je pátek 14.12.2018, 0:36. Dnes má svátek Lýdie, zítra Radana.

KOVÁŘOVÁNEK OPĚT PO ROCE PEKL ČERTY

2018-11-22 20:38:22 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Děti z národopisného souboru Kovářovánek, který působí na základní škole v Kovářově pod záštitou společnosti Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových, opět po roce vytvářely během tvůrčí dílny pečené čerty.

Foto: Milan Škoch ©

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 členové souboru na zkoušce se svou vedoucí Pavlou Škochovou, za pomoci maminek Blanky Bláhové a Moniky Hrunkové vytvářeli z kynutého těsta dle tradiční receptury a výtvarného řešení v duchu lidové stylizace figurální postavu pekelníka. Na řadu přišlo válení delších válečků, překládání, stáčení, modelace čertovské hlavy včetně zdobení hrozinkami. Hotové čertíky děti naskládaly na plechy, potřely rozšlehaným vajíčkem a tím byli připraveni k upečení v troubě, s nímž pomohly tradičně pracovnice školní jídelny.

Než bylo upečeno, zpestřily si děti čekání několika hrami a také tvorbou čertovské hlavičky z papíru. Papírové i pečené čertíky si děti následně odnesly domů.

Fotogalerie: PEČENÍ ČERTŮ

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©