Příjemnou noc, je čtvrtek 13.12.2018, 23:12. Dnes má svátek Lucie, zítra Lýdie.

KOVÁŘOVÁNEK NAHRÁVAL LIDOVÉ PÍSNĚ

2018-11-26 16:43:10 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Zpěvačka Matylda Mandovcová z národopisného souboru Kovářovánek, který působí na základní škole v Kovářově pod záštitou společnosti Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových, nahrávala v neděli 25. listopadu 2018 lidové písně.

Foto: Milan Škoch ©

Akce probíhala v budově barokní fary v Kovářově, kde Jihočeské folklorní sdružení (JFoS) vybudovalo Dům regionů a dětských folklorních tradic a navazovala na předešlé zvukové nahrávky realizované v Hotelu Zvíkov v říjnu letošního roku (zde zpívala i další členka Kovářovánku, Barbora Kroupová).

Kromě Matyldy Mandovcové do Kovářova přijeli i další interpreti a to Jiří Dušák ze souboru Doudlebánek a Veronika Kozubíková ze souboru Prácheňáček. Všichni zpěváci v hudební režii Pavly Škochové a zvukové režii Marka Svobody nahrávali lidové písně, které budou součástí mobilní aplikace JFoS, jejímž posláním je přiblížit dětem, pedagogům a široké veřejnosti krásu lidových tradic.

Tato aktivita je součástí přeshraničního projektu „Lidová kultura/Volkskultur AT-CZ“, na němž Jihočeské folklorní sdružení spolupracuje s Krajem Vysočina, Muzeem Vysočiny Třebíč, Volkskultur Niederösterreich, Marktgemeinde Gutau, Verein Fabermuseum Gutau.

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©