Dobrý večer, je čtvrtek 21.3.2019, 20:58. Dnes má svátek Radek, zítra Leona.

KOVÁŘOVÁNEK RODIČŮM

2018-12-10 12:21:14 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Společnost Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových uvedla v podvečer 6. prosince 2018 v prostorách školy vystoupení národopisného souboru Kovářovánek, nad nímž má záštitu. Program „Vdávalo se motovidlo“ velice zaujal rodiče dětí, prarodiče i malé sourozence, kteří se přišli podívat, jak Kovářovánek na základní škole rozvíjí lidové tradice.

Foto: Milan Škoch ©

Všichni zhlédli nejen taneční a pěvecké vystoupení, ale dozvěděli se také zajímavosti o některých lidových zvycích, obchůzkách, kdy v závěru nechyběl ani Mikuláš, anděl a čerti.

Program:

„Vdávalo se motovidlo“ autor Pavla Škochová-třídní učitelka a vedoucí Kovářovánku.

Děti předvedly zhudebněná říkadla, škádlivé průpovídky, veselé sborové i sólové písničky, chorovody, společný tanec s rekvizitami, žertovný výstup s vojákem, dále dětské hry, komentované představení zvyků, a to Obchůzek na sv. Barboru, sv. Lucii, klibny a kozlíků. Konec kulturního programu patřil miniatuře - ztvárnění nadílky Mikuláše, anděla a čerta s obdarování účinkujících.

Uvedená akce tak velmi vhodně naplňovala, kromě jiného, i jeden z okruhů schváleného školního vzdělávacího programu místní školy, a to rozvoj folklorních tradic regionu.

Velké poděkování za spolupráci s realizací celého pořadu patří všem vystupujícím, Vlaďce Kubíčkové, Blance Bláhové i ostatním rodinným příslušníkům dětí, kteří pomohli nejen s úklidem po skončení akce.

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©