Dobrý večer, je čtvrtek 21.3.2019, 20:54. Dnes má svátek Radek, zítra Leona.

PŘEDVÁNOČNÍ ŠKOLNÍ DEN

2018-12-21 09:15:14 | ZŠ Kovářov ©

Poslední školní den před zimními prázdninami byl již tradičně v kovářovské škole vyhrazen tématu Vánoc. Ráno se všichni žáci a zaměstnanci školy sešli ve slavnostně vyzdobené jídelně. Za hudebního doprovodu paní učitelky Veroniky Pšeničné a pěveckého sboru si všichni zazpívali několik koled.

Každý zaměstnanec školy pak obdržel od Ježíška malý sladký dárek. Žáci druhého stupně si připravili se svými učiteli společný zajímavý program v podobě soutěží. První z nich se odehrála v duchu zábavné soutěže Tvoje tvář má známý hlas a tělocvična se při ní proměnila v jeviště i hlediště. Prezentovány byly písně od interpretů jako jsou například Turbo, Dymytry nebo Ewa Farna a výkony všech odvážných žáků byly odměněny velkým potleskem. Druhou soutěží, kterou se bavili starší žáci, byl vědomostní A-Z kvíz, přičemž otázky připravovali za své předměty jednotliví vyučující. Následovaly příjemné chvíle u třídního stromečku, pod nímž se našla spousta dárků a dárečků. Po vánočním nadělování, zpěvu koled a vánočních zvycích se štědrovečerní atmosféra přesunula i do školní jídelny. Žáci si mohli ve vánočně vyšňořené jídelně pochutnat na vynikajícím obědu, při kterém je již tradičně obsluhovali žáci deváté třídy.