Příjemnou noc, je sobota 19.1.2019, 0:45. Dnes má svátek Doubravka, zítra Ilona.

OBCHŮZKA TŘÍ KRÁLŮ

2019-01-10 12:39:42 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Společnost Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových se věnuje udržování a rozvoji lidové kultury i tradičním obyčejům, které předávají nejmladší generaci. Obchůzku se Třemi králi připravili již sedmnáctým rokem v řadě, a tak se i letos v podvečer 6. ledna vydaly děti z Kovářovánku, nad kterým má uvedená společnost záštitu, na cestu po Kovářově.

Foto: Milan Škoch ©

Ve staré sednici u Škochů se jako obvykle před obchůzkou ustrojily za Kašpara, Melichara a Baltazara, připravily nezbytný Betlémek, posvěcenou křídu i kasičku s prvním závdavkem. Tří králové navštívili řadu stavení v obci, kde vždy po příchodu pozdravili a poté zazpívali tradiční vinšování k novému roku. Všem, kdo měli zájem, napsali také na dveře či futra posvěcenou křídou nápis K+M+B 2019.

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©