Příjemnou noc, je středa 21.8.2019, 0:47. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

SPORTUJ VE ŠKOLE

2019-01-22 10:39:22 | Gabriela Zítková ©

Školní družina se letos zapojila do projektu „Sportuj ve škole“ v rámci „Programů státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace“. Díky tomuto projektu se podaří vychovatelkám získat pro školu sportovní vybavení, které budou moci využívat žáci celé školy např. při hodinách tělocviku.

Hlavním úkolem tohoto projektu je zařazovat do plánů školní družiny rozmanité pohybové aktivity dvě vyučovací hodiny týdně. Kladen bude především důraz na všeobecně pohybový rozvoj, jako jsou rychlostně silová a obratnostní cvičení (Honěná, Mrazík apod.). Kluci a holky si vyzkoušení ve školní družině oblíbené míčové sporty (florbal, fotbal, vybíjená), protáhnou se při rozcvičkách, věnovat se budou průpravnému cvičení, atletice, turistice apod. Pohybové aktivity budou probíhat v tělocvičně, na nově zbudovaném školním hřišti nebo venku na čerstvém vzduchu. Hlavním cílem tohoto projektu je zapojit co nejvíce dětí do pohybových aktivit, najít zalíbení v těchto činnostech a zlepšit podmínky pro školní sport.

Autor: Gabriela Zítková ©