Dobrý večer, je čtvrtek 23.5.2019, 22:47. Dnes má svátek Vladimír, zítra Jana.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO PŘEDŠKOLÁKY

2019-02-20 08:47:12 | ZŠ Kovářov ©

V úterý 19. února odpoledne se kovářovská škola zaplnila novými adepty na povinnou školní docházku. Na návštěvu totiž přišli předškoláci v doprovodu svých rodičů, aby se poprvé se školou seznámili.

Po úvodním přivítání ředitelem školy se všichni rozdělili do tří skupinek, kterých se ujali žáci deváté třídy v roli průvodců. Postupně navštívili sedm různých učeben, ve kterých si vyzkoušeli své dovednosti. V učebně angličtiny si procvičili ve školce naučená slovíčka, ve školní knihovně poznávali pohádky, v družině vyráběli vlaštovky a lodičky, v tělocvičně procházeli překážkovou dráhu, ve výtvarném ateliéru zapojili svou fantazii při domalovávání obrázku, v dílnách zatloukali hřebík a v přírodovědné učebně skládali lidské tělo. Postupně získali předškoláci všech sedm dílků puzzle, které nakonec sestavili a získali tak sladkou odměnu. Nakonec se všichni návštěvníci a organizátoři sešli u občerstvení, které přichystali žáci během hodin pracovních činností. Další návštěva školy čeká budoucí školáky u zápisu, který proběhne 5. a 6. dubna a na nějž naváže přípravný kurz Předškoláček.