Dobrý večer, je čtvrtek 21.3.2019, 20:52. Dnes má svátek Radek, zítra Leona.

DEN S ČESKÝM ČERVENÝM KŘÍŽEM

2019-02-20 08:48:02 | Martina Řehořová ©

Ve škole proběhl v pondělí 18. února Den s Českým červeným křížem. Projektový den proběhl v roce oslav 100. výročí vzniku této organizace.

Školu navštívili zástupci oblastního spolku ČČK v Písku – ředitelka Mgr. Petra Vítková a instruktor první pomoci Lukáš Nebes. Pro žáky 1. až 7. třídy připravili zajímavý naučný program, ve kterém v teoretické části seznámili s činností ČČK, jeho významem a posláním. V praktické části děti poznaly a vyzkoušely si základní postupy v poskytování první pomoci včetně aplikace do mobilů Záchranka. Ti nejšikovnější byli odměněni diplomem a drobným dárkem: M. Hrůnek ze 7. tř., T. Grůbr ze 6. tř., V. Vošický a J. Janda ze 4. tř., M. Schmeller a N. Kuráňová z 1. tř. Na závěr předala paní Vítková čestné uznání za výtvarnou práci v soutěži ke 100 letům vzniku ČČK, kterou uspořádal Oblastní spolek v Písku M. Petýrkové ze 4. třídy.
Výukový program zaměřený na první pomoc připravily pro deváťáky a osmáky také bývalé žákyně školy Kateřina Synková a Amálie Vlnová v rámci maturitní práce. I oni si rozšířili své znalosti a dovednosti v daném oboru.
Děkujeme všem, kteří nám názorně ukázali, jak se zachovat při pomoci druhému v nesnázích. Byl to příjemně prožitý den plný zážitků a poznatků s obrovským přesahem do běžného života.

Autor: Martina Řehořová ©