Příjemnou noc, je středa 21.8.2019, 1:39. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

17. MAŠKARNÍ REJ

2019-03-01 12:53:58 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Ve středu 27. února 2019 se v kovářovské základní škole konal již sedmnáctý školní maškarní rej, který připravila společnost Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových ve spolupráci s národopisným souborem Kovářovánkem a základní školou.

Foto: Milan Škoch ©

Tělocvičnu místní školy přeměnili pořadatelé na vyzdobený sál, kde nechyběly obrázky masopustních maškar, pestrobarevné balónky, stoly s tombolou a zvuková aparatura. V letošním roce si přišlo užít masopustní veselí na pětačtyřicet účastníků, kteří pod vedením vedoucí Kovářovánku Pavly Škochové tančili na svižné písničky, soutěžili v koulované, pojídání perníků, přenášení míčků, motání provázku na čas, chytání liščí oháňky či novinovém tanci.

V závěru karnevalového dovádění proběhlo tradičně vyhlášení nejlepších masek, kdy třetí místo získala zdravotnice v podání Elišky Procházkové ze třetí třídy, druhé místo obsadil v převleku klauna Vítek Vorel z druhé třídy, prvenství patřilo Apolence Zelenkové z první třídy, která se předvedla v kostýmu princezny. Vítězové jako vždy obdrželi od organizátorů sladkou odměnu.

Také letos patřila k maškarnímu reji bohatá tombola, kterou si společně s pravou masopustní koblihou odnášeli domů všichni účastníci.

Děkujeme paním kuchařkám ze školní jídelny za upečení masopustních koblížků i asistentkám Vlaďce Kubíčkové a Jitce Štvánové za pomoc při realizaci akce.

Fotogalerie: MAŠKARNÍ REJ

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©