Příjemnou noc, je středa 21.8.2019, 1:38. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

ZPĚVAČKY REPREZENTOVALY NAŠI ŠKOLU

2019-03-27 21:19:30 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Kovářovskétradice.cz tradičně delegovaly zpěvačky lidových písní do krajské soutěže Jihočeský zpěváček 2019. Matylda Mandovcová, Barbora Kroupová a Viola Zelenková vzorně reprezentovaly obec Kovářov a základní školu.

Foto: Milan Škoch ©

Všechna děvčata na soutěž připravovala vedoucí souboru Pavla Škochová, která s každou ze zpěvaček nacvičila dvě písně, jednu s hudebním doprovodem a druhou a-capella, tedy bez doprovodu. Kovářovské účastnice za své výkony obdržely pamětní listy, a i když nezískaly medailová místa, jistě si ze soutěže odnesly mnoho zkušeností a hezké kulturní zážitky.

Zpěváci lidových písní se představili v rámci přeshraničního projektu

Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ

XVI. Jihočeský zpěváček 2019

23. března, Hotel Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí

pořádalo: Jihočeské folklorní sdružení

Účastníci byli delegováni členskými soubory Jihočeského folklorního sdružení - Bárováček z Českých Budějovic, Blaťáček ze Ševětína, Blaťák ze Ševětína, Bystřina ze Zlivi, Doudlebánek z Doudleb, Doudleban z Doudleb, Dubínek ze Sezimova Ústí, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Javor z Lomnice nad Lužnicí. Kovářovskétradice.cz-Kovářovánek z Kovářova, Mladá dudácká muzika ze Strakonic, Malý Furiant z Českých Budějovic, Prácheňáček ze Strakonic.

Zastoupení všech národopisných oblastí Jihočeského kraje /Blata, Doudlebsko, Kozácko, Prácheňsko/.

Jako hosté vystoupili zpěváci z Kraje Vysočina, zástupci z Rakouska se omluvili.

Všichni soutěžící zazpívali dvě lidové písně, z nichž jedna zazněla za doprovodu muziky a druhá a-capella.

Akce probíhala pod odborným dohledem poroty delegované Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici.

Přítomné pozdravil Milan Škoch-předseda Jihočeského folklorního sdružení, Romana Hánková- ředitelka Hotelu Zvíkov, Anděla Maršálková-předsedkyně poroty.

V Hotelu Zvíkov nechyběla ani prezentace výstavních panelů příhraničních projektů Jihočeského folklorního sdružení, nabídka propagačních materiálů, výtvarné dílny, ukázky práce se sklem, kreativní tvorba z papíru, zdobení perníčků, drátování, zdobení vajíček.

Proběhl i seminář vedoucích souborů s odbornou porotou.

Účastníci: 39 zpěváků

Účastníci I. kategorie: děti do 9-ti let

Veronika Civišová, Barbora Sýkorová, Marie Koudelková. Kateřina Bednářová, Jana Michalová, Josefína Doležalová, Eliška Janouchová, Viktorie Dubská, Natálie Augstenová, Matyáš Bicek, Petra Klečková, Barbora Kroupová

Účastníci II. kategorie: děti od 10 do 15-ti let