Dobré ráno, je pondělí 22.4.2019, 7:02. Dnes má svátek Evžénie, zítra Vojtěch.

KOVÁŘOVSKÉ ZPĚVAČKY OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

2019-04-12 07:38:58 | Pavla Škochová ©

Ve čtvrtek 11. dubna 2019 se konalo okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v Domě dětí a mládeže v Písku. Nechyběla, jak je již tradicí, ani děvčata z kovářovské základní školy, letos Markéta Hejnová, Adéla Kadeřábková, Viola Zelenková, Barbora Kroupová a Matylda Mandovcová.

Foto: Milan Škoch ©

Soutěže se účastnili vybraní zpěváci ze škol píseckého okresu, kdy před porotou ve složení Michal Horník, Patrik Ředina a Pavla Škochová, uvedli vždy jednu píseň s hudebním doprovodem a jednu a capella (bez hudebního doprovodu).

Děvčata z Kovářova zazpívala své písně velmi hezky a přivezla hned několik medailových míst. Barbora Kroupová v nulté kategorii (1.-3. třída) získala stříbrné pásmo, v I. kategorii (4.-5. třída) Adéla Kadeřábková a Viola Zelenková bronzové pásmo, Markéta Hejnová čestné uznání a ve II. kategorii (6.-7. třída) Matylda Mandovcová stříbrné pásmo i postup do krajského kola.

Všem zpěvačkám patří velké poděkování za vzornou reprezentaci kovářovské školy.

Přípravu a účast soutěžících z Kovářova i na letošním ročníku okresního kola Jihočeský zvonek podpořila společnost Kovářovskétradice.cz.

Autor: Pavla Škochová ©