Dobré ráno, je středa 26.6.2019, 8:30. Dnes má svátek Adriana, zítra Ladislav.
Detail

SÍLA LIDSKOSTI - NICHOLAS WINTON

2019-04-12 07:53:26 | ZŠ Kovářov ©

Ve čtvrtek 11. dubna se osmáci a deváťáci vydali do milevského kulturního domu na promítání filmu "Síla lidskosti – Nicholas Winton".

Dokumentární film Síla lidskosti vypráví o osudech Angličana Nicholase Wintona,jemuž se podařilo v období od března do srpna roku 1939 vyjmout 669 dětí převážně židovského původu z transportů smrti a nalézt jim nové rodiny ve Velké Británii. Po vypuknutí druhé světové války vstoupil Winton do služeb Britského královského letectva, aniž by komukoli řekl o svém činu. Teprve v roce 1988 došlo ke zveřejnění
faktů a Winton se nakonec setkal s některými ze „svých“ dětí. Právě toto setkání patřilo k nejdojemnějším a nejsilnějším okamžikům filmu, kdy se slzám neubránili mnozí z přítomných. Film využil velmi působivě dobové dokumenty, fotografie a osobní svědectví zachráněných dětí. Velmi zajímavá byla také následná beseda s dramaturgem pořadu, který doplnil ještě své osobní zážitky ze setkání s Wintonovými dětmi i se samotným Nicholasem Wintonem.
Z reflexí žáků vybíráme:
"Bylo to zajímavé a určitě bych chtěla, aby si to prožili i ostatní. Zajímavé informace z historie i z dnešní doby. Příjemný pán. Hezký film."
"Mně to přišlo zajímavé. Poslechnout si něco více o panu Wintonovi, který byl podle mě jeden z největších hrdinů, protože mnoho riskoval."
"Bavilo mě to. Prostě když jeden člověk zachrání cca 700 dětí, je to nepředstavitelné a klobouk dolů. Rozhodně doporučuji."
"I když už jsem to viděla, vždycky mě ten dokument zasáhne. Je krásné, že si někdo dal ten čas a vůbec to natočil. Oceňuji i to, že někdo hledal ty děti. A vůbec nemusel."
"Bylo to v pohodě. I když někdy to byla nuda... mám radši akční filmy, ale šlo to zkouknout. Kdybych to měl oznámkovat, tak dám za 2."
Autor: ZŠ Kovářov ©

Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace