Příjemnou noc, je středa 21.8.2019, 0:27. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.

VELIKONOČNÍ TVŮRČÍ DÍLNA

2019-04-29 13:06:55 | Pavla Škochová ©

Žáci druhé třídy základní školy v Kovářově se ve středu 17. dubna 2019 věnovali velikonoční tvůrčí dílně. S třídní učitelkou Pavlou Škochovou malovali vajíčka barvená v cibulových slupkách tradiční voskovou technikou.

Foto: Milan Škoch ©

Děti malovaly špendlíkovou hlavičkou namáčenou do rozehřátého vosku a vytvářely tak na vejcích čárky, kytičky, tečky a mnohé další ornamenty. Připomněly si také pašijový týden (poslední před Velikonocemi) a samozřejmě velikonoční zvyky spojené s tímto jarním svátkem. Došlo i na zdobení perníků bílkovou polevou. Každý žák si podle své fantazie vytvořil na perníkovém srdíčku svou „kresbu“ a v závěru tvůrčí velikonoční dílny se všechny děti vyfotografovaly. Tvůrčí dílnu druhé třídy podpořila společnost Kovářovskétradice.cz.

Autor: Pavla Škochová ©