Příjemnou noc, je středa 21.8.2019, 0:38. Dnes má svátek Johana, zítra Bohuslav.
Detail

JAKÉ TO BYLO V ANGLII

2019-05-06 07:55:51 | Lenka Dindová ©

Na šestidenní poznávací zájezd do Velké Británie jsme se vydali v sobotu 27. 4. 2019.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Po téměř dvacetihodinové cestě autobusem (přes Německo, Belgii a Francii) nás přivítal probouzející se Londýn. V brzkých ranních hodinách byly uličky města ještě prázdné, a tak jsme se v klidu mohli vydat na pěší okruh za pamětihodnostmi. K vidění bylo například známé divadlo The Globe, Tower Bridge či pevnost Tower. Odpoledne jsme také měli možnost zatleskat běžcům prestižního Londýnského maratonu, již se právě vydávali ze svých sil. Poté nás autobus odvezl do 90 km vzdáleného Oxfordu. Tam už na nás čekaly náhradní rodiny, které nám poskytovaly ubytování po celou dobu našeho zájezdu a pro mnohé z nás to byl opravdu veliký zážitek.
Druhý den byla na programu prohlídka rodného města anglického dramatika a básníka Williama Shakespeara - Stratfordu nad Avonou. Shakespearův rodný dům bohužel shořel během požáru již v 17. století, my jsme ale navštívili jeho věrnou kopii. Ve Stratfordu nám hladová břicha zaplnily výborné rozpečené bagety a autobus nás dále převezl na hrad Warwick, jeden z nejkrásnějších středověkých hradů v Anglii. Prohlídka hradu byla ozvláštněna zajímavou sokolnickou show v přilehlých zahradách a testováním našeho orientačního smyslu v přírodním keřovém bludišti. Po návratu do Oxfordu jsme se ještě prošli tímto univerzitním městem a prohlédli si řadu historických domů a univerzitních budov.
Následujícího dne nás čekala návštěva lázeňského města Bath, prohlídka slavné gotické katedrály ve městě Salisbury a v neposlední řadě i zastávka ve Stonehenge. Kolem něho jsme se po vyznačené trase prošli s řadou dalších turistů.
Poslední den našeho dobrodružství jsme se v ranních hodinách vydali do Windsoru na prohlídku letního sídla anglické královny. Z bezpečnostních důvodů nás tady čekala přísná kontrola batohů i nás samotných. Odtud nás autobus přemístil zpět do Londýna, abychom před odjezdem domů dokončili prohlídku pamětihodností. Okolo Buckinghamského paláce, přes Leicester Square jsme dorazili až k nejvyhledávanějšímu turistickému cíli, 135 metrů vysokému London Eye, jež nám umožnilo vidět Londýn z ptačí perspektivy. Zde jsme se také s Londýnem rozloučili a vydali se na zpáteční cestu domů. Během celého zájezdu se nám s obrovskou péčí věnovala milá paní průvodkyně, která nám svým poutavým výkladem předala mnoho zajímavých informací.
Vrátili jsme se všichni v pořádku, plni nových znalostí a zážitků. Pořídili jsme mnoho fotografií, nakoupili suvenýry, ochutnali tradiční anglická jídla a navázali nová přátelství.

foto

Fotogalerie: NÁVŠTĚVA ANGLIE
Autor: Lenka Dindová ©
Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace