Dobrý večer, je neděle 26.5.2019, 21:18. Dnes má svátek Filip, zítra Valdemar.

VÝUKA V PŘÍRODNÍ ZAHRADĚ

2019-05-06 08:17:26 | Veronika Pšeničná ©

Druhý květnový den byl pro naše páťáky trošku výjimečný. Čekal je vzdělávací program v přírodní zahradě v Českých Budějovicích. Tento program pro nás připravila paní Mgr. Tereza Záleská z Centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia.

Během programu páťáci plnili různé úkoly. Zakreslovali si přírodní zahradu do plánku, podle kterého pak hledali v zahradě informace, které vedly k odhalení čolka. Jiný úkol byl zakreslit určená zvířata do plánku. Samozřejmě žáci museli zhodnotit, zda se na určitá místa živočichové hodí. V neposlední řadě se kluci a holky měli zamyslet nad funkcemi přírodní zahrady. Vlastně zjistili, že přírodní zahrada je velmi rozmanitá. Na závěr nám paní Záleská připravila moc pěknou hru, kde jsme si názorně vyzkoušeli, jak taková kytička aksamitníku (afrikánu) může ochránit mrkev před škůdci. Dvouapůlhodinový program rychle utekl. Věřím, že byl pro žáky zajímavý alespoň z toho důvodu, že učení nemusí probíhat vždy jen v lavicích.

Autor: Veronika Pšeničná ©