Dobré odpoledne, je sobota 21.9.2019, 13:46. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.

DIVADLO VE ŠKOLNÍ TĚLOCVIČNĚ

2019-05-23 09:09:21 | Lenka Dindová ©

Dvě divadelní představení se odehrála 20. května ve školní tělocvičně. Do školy totiž zavítalo oblíbené a osvědčené Divadélko pro školy z Hradce Králové.

Kombinované loutkoherecké představení PODIVUHODNÁ DOBRODRUŽSTVÍ DOKTORA HOLUBA o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami, zhlédli žáci 1. – 4. třídy. Ústřední postavou celého představení byl známý cestovatel a dobrodruh, doktor Emil Holub, který vyprávěl o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu.
Pro 5. – 9. třídu bylo připraveno představení s názvem Legenda V+W aneb PŘÍBĚH OSVOBOZENÉHO DIVADLA . Herci přiblížili žákům soubor nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ve svém představení ztvárnili nejzásadnější okamžiky života i kariéry těchto mistrů českého humoru. Odborný výklad doplnili chronologicky řazenými úryvky dialogů a písní, dokumentující rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vliv na vývoj českého divadla 20. století.
Obě představení se vyvedla, žáci se zasmáli i poučili a herci Divadélka pro školy sklidili zasloužený potlesk.

Autor: Lenka Dindová ©