Dobré ráno, je středa 26.6.2019, 7:44. Dnes má svátek Adriana, zítra Ladislav.

TŘÍDENNÍ POBYT NA LIPNĚ

2019-06-03 12:29:42 | ZŠ Kovářov ©

Ve dnech 27. až 29. května se uskutečnil společný třídenní výlet žáků kovářovské a partnerské badzellské školy. Zorganizován byl v rámci projektu ICT NÁS SPOJUJE, který obě školy realizují celý školní rok.

Výlet se odehrával v regionu, který je na půl cesty od sídel obou škol, a to v jižních Čechách blízko rakouských hranic. Jeho hlavním cílem bylo intenzivní setkání zástupců partnerských škol, během kterého budou žáci společně tvořit dokumentární videa mapující společné aktivity a zážitky. Celá výprava se ubytovala v Lipnu nad Vltavou. První den pobytu účastníci výletu poznávali krásy Českého Krumlova. Konkrétně si prohlédli celé město z výšky zámecké věže, seznámili se s historií zámku v místním muzeu, prošli se zámeckými zahradami a absolvovali dobrodružnou cestu do podzemí grafitového dolu. Druhý den se vypravili na Stezku korunami stromů, okusili jízdu na bobové dráze a vlakem zavítali do areálu kláštera ve Vyšším Brodu. Třetí den pak všichni společně trávili čas prohlídkou Zoologické zahrady Ohrada u Českých Budějovic. Zážitky měli žáci nejen z rozmanitých aktivit, ale také ze společných večerních her a vzájemné komunikace, při níž si procvičovali své dovednosti z anglického jazyka. Během celého pobytu byli žáci zaměstnáni tvořením videí na školních tabletech, které společně stříhali a vylepšovali. Zkrátka jak sděluje název projektu, ICT žáky spojilo, a to i navzdory deštivému počasí, kterému se původně naplánovaný program musel aktuálně přizpůsobovat.