Dobré odpoledne, je sobota 21.9.2019, 13:49. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.

VÍTÁNÍ ČTENÁŘŮ

2019-06-05 21:07:14 | ZŠ Kovářov ©

Ve školní knihovně proběhlo 5. června tradiční vítání čtenářů. Účastníky a hlavními aktéry této akce byli žáci 1. třídy se svou třídní učitelkou Zdeňkou Škochovou, které přivítal ředitel školy Libor Mandovec a školní knihovnice Lenka Dindová.

Prvňáčci totiž zvládli již všechna písmenka a začínají sami číst. Na důkaz své čtenářské dovednosti všichni přečetli část textu ze své oblíbené knížky a složili čtenářský slib, kterým stvrdili, že se ke knížkám budou chovat vždy šetrně a že své čtenářské zážitky budou sdělovat ostatním. Poté představila knihovnice školní knihovnu a vysvětlila jim, jak si takovou knížku ze školní knihovny půjčit domů. Krátce si děti také zasoutěžily – poznávaly pohádky, z nichž četla paní učitelka krátký úryvek. Na závěr byl všem žákům předán pamětní list a malý dárek v podobě nové knížky.