Dobré ráno, je středa 26.6.2019, 7:43. Dnes má svátek Adriana, zítra Ladislav.

V KOVÁŘOVĚ SE ČAROVALO

2019-06-07 15:22:58 | ZŠ Kovářov ©

V pátek 7. června se hned třikrát představili před publikem členové divadelního souboru při Základní škole Kovářov. Po devíti letech soubor opět nazkoušel vlastní muzikálovou pohádku s názvem Čarodějnice první kategorie aneb O perníkové chaloupce trochu jinak.

Příběh vyprávěl o čarodějnici Peklíně, která si rozumí se vším moderním, ale staré dobré kouzlení jí příliš nejde. Protože je jí zapovězen vstup na slet, hledá cestu, jak najít odpověď na důležitou otázku a přes všechny nástrahy se přece jen stát čarodějnicí první kategorie. Prvními diváky byli žáci mateřských škol a žáci 1. až 3. třídy, poté bylo představení sehráno pro žáky 4. – 9. třídy a nakonec večer pro veřejnost. Autorský scénář, fantazie a písně, které byly naživo zpívány a na něž se i tancovalo, sklidily úspěch. Herci se nebáli ani kontaktu s publikem a dobrovolníci z řad diváků tak mohli například napodobovat ježibabu, předvést své umění číst nebo vyvolávat duchy. Odměnou za živé, spontánní a zdařilé výkony byly hercům okamžité reakce publika, smích a potlesk.

Fotogalerie: ŠKOLNÍ DIVADLO