Dobré odpoledne, je čtvrtek 28.5.2020, 14:22. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.
Detail

VÝSLEDKY EKOSOUTĚŽE ZA 2. POLOLETÍ

2019-06-27 11:04:37 | Veronika Pšeničná ©

Během 2. pololetí pokračovali žáci z 1.stupně v Ekosoutěži. Stejně jako v 1. pololetí žáci našeho Ekotýmu (přihlášení žáci ze 4. a 5. třídy) bedlivě kontrolovali, zda jednotlivé třídy správně třídí a také svědomitě připisovali všem třídám body za přinesené vysloužilé spotřebiče či vybité baterie.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Mezi třídami tak propuklo velké zápolení, které nakonec skončilo nejlépe pro 4. třídu. Získala 259 bodů. Na 2. místě skončila 2. třída(minulí vítězové) se 196 body a na třetím místě skončili naši prvňáčci se 158 body. Cenou pro vítěze byl voucher na férovou snídani, která se konala následující den.

Myšlenka Férové snídaně na Zemi je velmi prostá: sejít se v parku, na nábřeží nebo na náměstí se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídat fairtradové a lokální suroviny. Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí a podpora projektů místního rozvoje.

My jsme tuto myšlenku uchopili svým způsobem. Z kovářovské pekárny jsme objednali různé druhy pečiva, máslo, šunku, sýr, jablka, okurky, rajčata, džusy, paní asistentka Jitka Štvánová přinesla ze zahrádky bio jahody, hrášek a salát a vše jsme připravili pro naše vítěze. Samozřejmě na této snídani nebyly žádné plasty a vše se zkonzumovalo beze zbytků, čímž jsme splnili myšlenku šetrnosti k životnímu prostředí.

foto

Fotogalerie: FÉROVÁ SNÍDANĚ
Autor: Veronika Pšeničná ©
Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Nenech to být

Nenech to být
Upozornění na šikanu

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace