Dobré odpoledne, je čtvrtek 28.5.2020, 15:03. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.

VÝSLEDKY EKOSOUTĚŽE ZA 2. POLOLETÍ

2019-06-27 11:04:37 | Veronika Pšeničná ©

Během 2. pololetí pokračovali žáci z 1.stupně v Ekosoutěži. Stejně jako v 1. pololetí žáci našeho Ekotýmu (přihlášení žáci ze 4. a 5. třídy) bedlivě kontrolovali, zda jednotlivé třídy správně třídí a také svědomitě připisovali všem třídám body za přinesené vysloužilé spotřebiče či vybité baterie.

Mezi třídami tak propuklo velké zápolení, které nakonec skončilo nejlépe pro 4. třídu. Získala 259 bodů. Na 2. místě skončila 2. třída(minulí vítězové) se 196 body a na třetím místě skončili naši prvňáčci se 158 body. Cenou pro vítěze byl voucher na férovou snídani, která se konala následující den.

Myšlenka Férové snídaně na Zemi je velmi prostá: sejít se v parku, na nábřeží nebo na náměstí se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídat fairtradové a lokální suroviny. Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí a podpora projektů místního rozvoje.

My jsme tuto myšlenku uchopili svým způsobem. Z kovářovské pekárny jsme objednali různé druhy pečiva, máslo, šunku, sýr, jablka, okurky, rajčata, džusy, paní asistentka Jitka Štvánová přinesla ze zahrádky bio jahody, hrášek a salát a vše jsme připravili pro naše vítěze. Samozřejmě na této snídani nebyly žádné plasty a vše se zkonzumovalo beze zbytků, čímž jsme splnili myšlenku šetrnosti k životnímu prostředí.

Fotogalerie: FÉROVÁ SNÍDANĚ

Autor: Veronika Pšeničná ©