Dobré odpoledne, je sobota 21.9.2019, 13:41. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.
Detail

VÝSLEDKY EKOSOUTĚŽE ZA 2. POLOLETÍ

2019-06-27 11:04:37 | Veronika Pšeničná ©

Během 2. pololetí pokračovali žáci z 1.stupně v Ekosoutěži. Stejně jako v 1. pololetí žáci našeho Ekotýmu (přihlášení žáci ze 4. a 5. třídy) bedlivě kontrolovali, zda jednotlivé třídy správně třídí a také svědomitě připisovali všem třídám body za přinesené vysloužilé spotřebiče či vybité baterie.

Foto

Foto: ZŠ Kovářov ©

Mezi třídami tak propuklo velké zápolení, které nakonec skončilo nejlépe pro 4. třídu. Získala 259 bodů. Na 2. místě skončila 2. třída(minulí vítězové) se 196 body a na třetím místě skončili naši prvňáčci se 158 body. Cenou pro vítěze byl voucher na férovou snídani, která se konala následující den.

Myšlenka Férové snídaně na Zemi je velmi prostá: sejít se v parku, na nábřeží nebo na náměstí se známými, sousedy, kamarády nebo rodinou a společně posnídat fairtradové a lokální suroviny. Mezi základní principy fair trade patří férové obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv, šetrnost k životnímu prostředí a podpora projektů místního rozvoje.

My jsme tuto myšlenku uchopili svým způsobem. Z kovářovské pekárny jsme objednali různé druhy pečiva, máslo, šunku, sýr, jablka, okurky, rajčata, džusy, paní asistentka Jitka Štvánová přinesla ze zahrádky bio jahody, hrášek a salát a vše jsme připravili pro naše vítěze. Samozřejmě na této snídani nebyly žádné plasty a vše se zkonzumovalo beze zbytků, čímž jsme splnili myšlenku šetrnosti k životnímu prostředí.

foto

Fotogalerie: FÉROVÁ SNÍDANĚ
Autor: Veronika Pšeničná ©
Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace