Dobré poledne, je sobota 21.9.2019, 12:54. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.

XIX. PUTOVÁNÍ PO NAUČNÉ STEZCE KOVÁŘOVSKA

2019-06-28 10:27:36 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Tradiční Putování po Naučné stezce Kovářovska, a to již devatenáctý ročník, se uskutečnil ve čtvrtek 27. června 2019. Na cestu se vydali žáci druhé třídy místní školy v rámci činnosti svého Národopisného souboru Kovářovánku společně se svou třídní učitelkou Pavlou Škochovou za podpory společnosti Kovářovskétradice.cz.

Foto: Milan Škoch ©

Cílem putování je nabídnout dětem poznání zajímavostí nejbližšího okolí a také rozvíjet povědomí o lidových tradicích, s nimiž se děti seznamovaly během školního roku, kdy naplňovaly jeden z okruhů schváleného školního vzdělávacího programu kovářovské školy a to rozvoj folklorních tradic regionu.

Putovníci letos navštívili i prostory Domu regionů v Kovářově v barokní faře a prohlédli si zajímavé expozice. Obdivovali lidové kroje, zvyky a zaujala je i ukázka kovářské dílny se statným kovářem. Součástí akce byly i soutěže, ve kterých děti odpovídaly na otázky z oblasti lidových zvyků, místopisu a přírodních zajímavostí. Na závěr putování se všichni v horkém dni občerstvili zmrzlinou a vydali se na oběd zpět do místní školy.

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©