Dobré ráno, je čtvrtek 28.5.2020, 8:50. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.

SDÍLENÍ ZKUŠENOSTÍ V OBLASTI FINANČNÍ GRAMOTNOST

2019-09-27 07:34:49 | Martina Řehořová ©

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 proběhl ve škole pro deváťáky a osmáky tříhodinový minikurz finanční gramotnosti. Školu navštívili lektoři malí i velcí zástupci ze ZŠ Vimperk, Smetanova – dva pedagogové a dva žáci Lenka a Lukáš se zajímavým programem.

Obě skupiny měly hodinu teoretickou - věnovaly se základním pojmům - bankovkám a mincím, platebním kartám, kryptoměně apod. V dalších dvou hodinách žáci hráli s velkým zaujetím společenskou stolní hru Finanční svoboda. V daném scénáři ze života rodiny Korunkových si vyzkoušeli hospodaření s penězi. Museli rozumně investovat i spořit. Poznali tak znaky spotřebitelských úvěrů, hypoték, pojištění. Moc děkujeme Mgr. J. Doležalové a Mgr. V. Pokornému a jejich žákům za pobyt v naší škole.

Autor: Martina Řehořová ©