Dobré dopoledne, je čtvrtek 28.5.2020, 10:43. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.

TŘÍDENNÍ EXKURZE V CHKO BLANSKÝ LES

2019-09-30 07:43:14 | Martina Řehořová ©

Ve středu 18. 9. 2019 se členové našeho Ekotýmu vydali na třídenní pobytovou exkurzi s názvem Na návštěvě v CHKO Blanský les. Poznali tak nejpodnětnější lokality regionu v environmentálních souvislostech. Exkurze byla připravena pro 20 žáků z 1. i 2. stupně ve spolupráci s odborným lektorem Mgr. Tomášem Smržem z CEGV Cassiopeia v Českých Budějovicích.

Program byl velice pestrý. První den jsme od vlaku vyrazili na zříceninu hradu Dívčí kámen. Během cesty jsme se seznámili s přírodní rezervací Holubovské hadce, kde jsme hledali typické rostliny, které dokáží v této lokalitě přežít. Samotný Dívčí kámen jsme si bedlivě prozkoumali a také jsme se formou hry dozvěděli, jak zde asi lidé ve 14. století žili. Naše cesta křížila řeku Vltavu, u které jsme poté hledali drahé kameny. Historické znalosti jsme využili i dále, kdy jsme se zastavili u keltského oppida v Třísově a památné lípy. Druhý den jsme zvládli převýšení více než 300 metrů a zdolali nejvyšší horu Blanského lesa Kleť. Odměnou nám bylo shlédnutí do kraje z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách. Během tohoto náročného výstupu jsme ale odpočívali a plnili rozličné úkoly s lesní tematikou, hráli hry v lese, šplhali po kamenech či skládali báseň. Třetí den byl fyzicky nejméně náročný, jelikož jsme zůstali v blízkosti naší chaty a hry a úkoly probíhaly v její blízkosti. Po pátečním obědě nás už jen čekalo loučení a poděkování všem, kteří se o nás skvěle starali a vydali jsme se vlakem domů. Díky krásné přírodě, slunečnému počasí, milým lidem a nevšedním zážitkům prohlašujeme naši výpravu za velmi úspěšnou. Exkurze se uskutečnila díky finanční dotaci Jihočeského kraje a podpoře Spolku rodičů při ZŠ Kovářov.

Autor: Martina Řehořová ©