Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 5:21. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

NÁVŠTĚVA DOMU REGIONŮ A FOLKLORNÍCH TRADIC

2019-11-07 15:07:01 | Gabriela Zítková ©

Zvyky a tradice na Kozácku, tedy v našem národopisném regionu, poznávaly děti ze školní družiny 24. 10. 2019 v Domě regionů v Kovářově. Manželé Škochovi v rámci programu Šablony (Projektový den) připravili pro děti tříhodinový poutavý program.

Malí návštěvníci muzea byli hezky přivítáni předsedou Jihočeského folklorního sdružení Milanem Škochem a s jeho ženou Pavlou Škochovou, byli zároveň průvodci celého programu. Děti provedli celým muzeem. Poutavě vyprávěli o zvycích a tradicích. Představili náročné kovářské řemeslo a zahráli na dudy. Představili ve videoprojekci činnosti spolku a kulturní akce. Ukázali dětské interaktivní hry, kde si děti mohly ověřit získané poznatky v muzeu. Děti měly také možnost naučit se nové lidové písničky doprovázené tanečkem. Vyzkoušet si dobové oblečení a vyrobit si malý dáreček, který je bude upomínat na tento den. Manželům Škochovým moc děkujeme za hezky připravený program.

V databázi prozatím nejsou žádné informace

Autor: Gabriela Zítková ©