Dobré dopoledne, je čtvrtek 28.5.2020, 10:22. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.
Detail

ZPĚVAČKY KOVÁŘOVÁNKU NA VERNISÁŽI VÝSTAVY

2019-11-11 12:05:29 | manželé Milan a Pavla Škochovi ©

Zpěvačky Viola Zelenková a Linda Hadrbolcová z národopisného souboru Kovářovánek, jehož činnost garantuje společnost Kovářovskétradice.cz manželů Milana a Pavly Škochových, zpívaly na vernisáži výstavy Jihočeského folklorního sdružení v Českých Budějovicích.

Foto

Foto: Milan Škoch ©

Vernisáž se uskutečnila ve středu 6. listopadu 2019 na Krajském úřadu Jihočeského kraje za přítomnosti významných hostů nejen z Jižních Čech, ale také z Kraje Vysočina, Dolního a Horního Rakouska.

Pěvecké vystoupení děvčat Kovářovánku doprovodila na flétnu vedoucí souboru Pavla Škochová. Přítomným hostům se kovářovské zpěvačky velice líbily a pochvalu kromě jiného obdržely od paní hejtmanky Ivany Stráské i náměstka Pavla Hrocha.

Autoři výstavy: manželé Milan a Pavla Škochovi

Viz níže tisková zpráva Jihočeského folklorního sdružení

Úspěšně zahájena výstava Jihočeského folklorního sdruženíVe středu 6. listopadu 2019 od 13 hodin na Krajském úřadu Jihočeského kraje proběhla vernisáž výstavy „Jihočeské folklorní sdružení a rozvoj dětských lidových tradic“, která přibližuje zájemcům o lidovou kulturu činnost uvedené organizace v kontextu přeshraniční spolupráce i aktuálního projektu Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ.

Výstavu slavnostně zahájila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, náměstek hejtmanky Pavel Hroch a předseda Jihočeského folklorního sdružení Milan Škoch.

O kulturní program se postaraly členky národopisného souboru Kovářovánek, které přítomným zazpívaly několik písní své národopisné oblasti Kozácka.

Kromě dalších vážených hostů se vernisáže zúčastnili zástupci všech partnerů projektu Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ. Kraj Vysočina - Eva Leligdonová, Lenka Novotná, Muzeum Vysočiny Třebíč - Jaroslav Martínek, Milena Petz, Katina Lisá, Volkskultur Niederösterreich - Andreas Teufl, Gemeinde Gutau - Josef Lindner, Färbermuseum Gutau - Alfred Atteneder.

Velice děkuji vrcholným představitelům Jihočeského kraje, hejtmance Ivaně Stráské a náměstkovi hejtmanky Pavlovi Hrochovi za podporu činnosti Jihočeského folklorního sdružení. Velký dík za spolupráci si zaslouží i odbor kultury v čele a Patrikem Červákem, dále Hermína Mocová a v neposlední řadě Jitka Šálená, která s Jihočeským folklorním sdružením celou výstavu připravovala.Výstava je přístupná ve vestibulu, druhém a třetím nadpodlaží budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje

od 1.11. 2019 do 29.11. 2019

Po, St 8 - 17 h /Út, Čt. 8 - 16 h / Pá 8 - 14 h

Autor: manželé Milan a Pavla Škochovi ©
Kontakty
Obec


Základní škola Kovářov
okres Písek
příspěvková organizace
Kovářov 80
398 55
Ředitel školy: Mgr. Libor Mandovec

tel. ZŠ: 382 594 118
tel. ŠJ: 382 594 215
e-mail: zs.kovarov@volny.cz

Id schránky: 6s7mnrg

identifikátor: 650 039 611
IČ: 70 98 62 74
zřizovatel: Obec Kovářov

Bakaláři

Bakaláři
Program pro školní administrativu

Testování ALF

Testování
Program pro online testování žáků

Nenech to být

Nenech to být
Upozornění na šikanu

Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
Certifikáty
www.zskovarov.cz
© Základní škola Kovářov
Právní doložka
Editace