Dobrý podvečer, je neděle 29.3.2020, 19:44. Dnes má svátek Arnošt, zítra Kvido.

PODPORA ČINNOSTI ZÁJMOVÉHO KROUŽKU MLADÍ ZDRAVOTNÍCI

2019-11-12 10:31:39 | ZŠ Kovářov ©

Hlavním cílem projektu, jak sám název napovídá, bylo zkvalitnění materiálního vybavení pro práci zájmového kroužku Mladí zdravotníků a zvýšit dovednosti žáků i vedoucího pro práci v kroužku.

Díky dostatku nového cvičného materiálu (improvizovanými i standartními prostředky) se žáci lépe seznamovali s jejich využitím při první pomocí. Prohloubili si i teoretické znalosti v oblasti ochrany obyvatelstva s využitím deskové hry a interaktivních kurzů na CD.
Ve spolupráci s ČČK Písek děti z kroužku absolvovaly opakovaná školení (duben, říjen) v oblasti poskytování první pomoci. Zážitkovou formou v pohodové atmosféře si vyzkoušely ošetřování namaskovaných poranění a stavů na figurantech.
Vedoucí kroužku se také zúčastnila školení pořádaného ČČK Písek v oblasti první pomoci.
Získané znalosti a dovednosti žáci využijí nejen na kroužku, ale odnesou si je do každodenního života.
Projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem v rámci Dotačního programu Podpora práce s dětmi a mládeží.