Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 5:20. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

DEN EKOŠKOL

2019-11-14 11:05:25 | Martina Řehořová ©

V letošním roce jsme poprvé oslavili Světový den Ekoškol, a to ve čtvrtek 7.11. Zvolili jsem jedno z témat Ekoškoly – odpady. A jak to probíhalo? Každá třída se v rámci jedné vyučovací hodiny dozvěděla informace od zástupců Ekotýmu a absolvovala vzdělávací výukový program Tonda obal od společnosti EKO-KOM.

Zástupci Ekotýmu z páté a šesté třídy stručně seznámili spolužáky o aktivitách a činnosti Ekotýmu školy. Vedli zároveň krátkou diskuzi o tom, co může každý jednotlivec udělat pro dlouhodobě udržitelný život. Poté se žáci učili pod vedením lektorů třídit odpady. Projevili velké znalosti o správném třídění odpadů. Seznámili se i s dalším využitím vytříděného odpadu (recyklací), výhodami a nevýhodami energetického využití směsného odpadu (spalování ve spalovnách) ve srovnání s jeho skládkováním.
Doufáme, že získané znalosti žáci využijí při předcházení vzniku odpadu a jeho třídění ve škole, v rodinách a přenesou si základy zodpovědné chování k přírodě i do dalšího života.

Fotogalerie: DEN EKOŠKOL

Autor: Martina Řehořová ©