Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 5:55. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

EXKURZE V MILEVSKU

2019-11-14 13:47:47 | Lenka Laňková ©

Na exkurzi do Milevska se v pondělí 11. 11. 2019 vydali žáci šestého a sedmého ročníku. Jejich cílem byly hned tři kulturní instituce - Muzeum milevských maškar, městská knihovna a klášterní Milevské muzeum.

Nejprve navštívili muzeum, kde se dozvěděli informace o historii milevských maškar či vzniku muzea. Také si vyzkoušeli repliky masek a různé maškarní obleky. V příjemném prostředí městské knihovny byla pro žáky připravena vzdělávací lekce na podporu čtenářství. Šesťáci absolvovali preventivní program proti kyberšikaně. Sedmáci si díky interaktivní lekci, která vycházela z knihy Holky na vodítku od Ivony Březinové, uvědomili riziko závislostí všeho druhu. Dále žáci navštívili Milevské muzeum, kde si prohlédli vystavené exponáty. Díky zajímavému výkladu paní průvodkyně se (mimo jiné) dozvěděli, k čemu vystavené předměty sloužily.

Autor: Lenka Laňková ©