Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 6:43. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

SVĚTOVÝ DEN

2019-11-15 13:30:55 | ZŠ Kovářov ©

V pátek 15. listopadu se na ZŠ Kovářov uskutečnil Světový den. Po loňském Českém dni, který byl věnován stoletému výročí založení československého státu, dostali žáci druhého stupně opět za úkol představit některý ze zahraničních států.

Výběr se však neomezil jako doposud na státy evropské, ale rozšířil se na celý svět. Každá ze tříd dostala přidělený jeden z kontinentů a školní parlament vybral písmeno, od něhož musel vybraný stát začínat. Již na konci září tak třídy vybíraly, jaký stát od písmene S budou prezentovat. Cíl byl tradiční - přiblížit ostatním žákům zvolený stát, a to na základě stanovených parametrů – prezentace musela obsahovat základní údaje o vybrané zemi z oblastí jako historie, geografie, politika, kultura a sport.
Žáci šesté třídy prezentovali svým spolužákům Slovensko a návštěvníci mohli sledovat aktuální televizní zpravodajství nabité živými informacemi. S podobným nápadem přišli i sedmáci, kteří jako zástupce amerického kontinentu vybrali Spojené státy americké a kromě přehlídky známých osobností naživo doplnili vlajku o padesát hvězd za každý americký stát. Osmáci svou prezentaci pojali jako scény z natáčení reportáže, která přináší informace o životě v Saúdské Arábii. Diváci nahlédli do života jedné beduínské rodiny a na závěr se objevil i velbloud. Žáci deváté třídy si vybrali Senegal a tuto zemi návštěvníkům představili prostřednictvím vědomostní soutěže, uvedené zábavným černošským tancem.
Všechna vystoupení měla vynikající úroveň a všechny třídy i se svými třídními učiteli si zaslouží za své nápady, pečlivou přípravu a výkony velké uznání. Dopoledne předvedla každá třída svou prezentaci třikrát pro žáky a odpoledne mohli vystoupení zhlédnout také rodiče a zájemci z řad veřejnosti. Cen bylo rozdáno několik – odborná porota vybrala 6. třídu, diváci ze tříd prvního stupně ocenili nejvíce 8. třídu, nejlepší znalost informací z prezentací ostatních prokázala 9. třída a speciální cenu za nejlepší kostýmovou show získala 7. třída. Celkové ocenění s názvem Klobouk dolů! si nakonec odnesla třída osmá. Na dortech, které upekly maminky rodičů i paní zástupkyně a které obdržely v rámci své ceny všechny třídy, si pochutnali žáci hned po vyhlášení výsledků.

Fotogalerie: SVĚTOVÝ DEN