Dobré ráno, je pondělí 9.12.2019, 5:59. Dnes má svátek Vratislav, zítra Julie.

LASKAVCI VE ŠKOLE

2019-11-20 08:24:33 | Martina Řehořová ©

Se dvěma týmy a několika dobrovolníky jsme se zapojili do 3. ročníku happeningu #jsemlaskavec pořádaný Nadací Karla Janečka. Do letošního ročníku se zapojilo celkem 628 týmů z 267 měst z celé České republiky, takže v jeden moment konalo dobré skutky téměř 17 400 školáků.

Vše začalo v Praze. Po registraci do projektu Laskavec se naši 2 učitelé 19.10. zúčastnili zážitkového dne za odměnu. Čekal je bohatý program. Setkali se s hudebním párem Tamarou a Tomášem Klusovými, vyslechli přednášky prof. PhDr. Radka Ptáčka, Ph.D. a vývojové psycholožky Kami Dvořákové.
Vlastní aktivity probíhaly od 7. do 13.11. Laskavce v naší škole zahájily děti ze školní družiny. Připravily si tzv. Podzimní poselství pro seniory, které spočívalo v kulturním vystoupení dětí, připravení pohoštění a malého dárečku. Děti se na setkání připravovaly více než měsíc. Učily se básničky, vyráběly podzimní závěsnou dekoraci a upekly linecké cukroví. Veškeré přípravy pak vyvrcholily 7. 11., kdy děti navštívily Domov pro seniory a s velkým úspěchem vše předvedly. Kromě celého vystoupení společně všichni debatovali, jaké to bylo ve škole v dřívějších dobách. Senioři vyprávěli a děti s nadšením poslouchaly. Nakonec se smluvili, že Podzimní poselství nebude jejich poslední společné setkání, ale na jaře se všichni zase sejdou.
Druhým zapojeným týmem byl Ekotým školy. Ten si připravil pro ostatní 12. 11. 2019 sladkou laskavost, kterou vyrobil předešlý den. Všichni byli při vstupu do školy obdarováni - děti karamelou kuličkou s burizónami, dospěláci kouskem cheesecake dortu s borůvkami. Překvapení se opravdu povedlo! Někteří využili možnosti i odnést školní tašku do třídy.
Kromě organizovaných skupin (ŠD, Ekotým) se zapojili i jednotlivci, kteří měli možnost navrhnout, jakým dobrým skutkem přispějí. Ve většině případů se jednalo o pohoštění, které připravili žáci zaměstnancům školy nebo svým kamarádům. Z prvního stupně přinesla sušenky Marie Krejčová, linecké cukroví Nina Jandová, čokoládová srdíčka Natálie Kuráňová, věneček Anežka Bendová se Simonou Hodíkovou. Z druhého stupně kluci Štěpán Šach a Josef Skála připravili pro učitelky snídani. Deváťáci Přemysl Krejča, Matyáš Kubíček, Jaromír Halíř a Matyáš Kubíček připravili pro děti ze školní družiny turnaj v šipkách. Dostupnou fotodokumentaci nakonec zpracovala ve videoprojekci Anežka Zítková.
Děkujeme všem, kteří v týdnu laskavosti a ve Světový den laskavosti vykonávali dobré skutky ve svém okolí, šířili dobro. Vážíme si každého malého i velkého laskavce! Tak zase za rok. Nepřidáte se k nám i Vy?

Fotogalerie: LASKAVCI

Autor: Martina Řehořová ©