Příjemnou noc, je pondělí 17.2.2020, 4:02. Dnes má svátek Miloslava, zítra Gizela.

PŘÍPRAVA NA MAŠKARNÍ REJ

2020-02-07 11:14:51 | Pavla Škochová ©

V pondělí 27. ledna 2020 si děti připomněly období masopustu, které je časem maškarních veselic i zábav. Jelikož Kovářovánek spolupořádá každoročně v kovářovské škole maškarní rej, vyráběli chlapci a děvčata v rámci pracovních činností pro tuto akci drobné dárky do dětské tomboly.

Foto: Pavla Škochová ©

Z papírových ruliček tvořili malé balíčky v podobě bonbónů a pro každého účastníka reje vystřihávali a vybarvovali postavičky veselého klauna. Během práce se též děti domlouvaly, za jakou masku půjdou, aby si užily to správné masopustní veselí, které se v tělocvičně zdejší základní školy uskuteční 26. února 2020.

Žáci třetí třídy kovářovské základní školy se v rámci vyučování i práce v národopisném souboru Kovářovánek se svou třídní učitelkou Pavlou Škochovou seznamují s lidovými tradicemi své oblasti. Naplňují tak jeden z okruhů schváleného školního vzdělávacího programu základní školy v Kovářově a to rozvoj folklorních tradic regionu.

Akci podpořila společnost Kovářovskétradice.cz

Autor: Pavla Škochová ©