Dobré odpoledne, je úterý 31.3.2020, 17:27. Dnes má svátek Hugo, zítra Erika.

INFORMACE O ONLINE VÝUCE

2020-03-16 16:13:51 | ZŠ Kovářov ©

Vážení rodiče, informuji Vás o způsobu online výuky, kterou zavádíme po dobu zavření školy. Všechny důležité informace budou zveřejňovány na systému Bakaláři (otevřete jej vpravo na webu školy www.zskovarov.cz).

Každý den dostanou žáci úkoly ke samostudiu dle platného rozvrhu (zobrazí se vždy až ve výukový den). Postup:
1. podívat se na platný rozvrh,
2. podle předmětů v rozvrhu si postupně otevřít obsah samostudia u konkrétních předmětů: najdete v sekci Výuka, Přehled výuky: jednotlivé předměty si budete přepínat vpravo nahoře,
3. přečtete si téma samostudia a v poznámce činnost či úkol, kterou budou žáci provádět.

U žáků 1. třídy budou mít přístup pouze rodiče. U žáků 2. až 3. třídy se budou moci přihlašovat vedle rodičů i žáci (bude to pro ně novinka, proto necháváme na rodičích, zda to žákům umožní). U žáků 4. až 9. třídy má přístup rodič i žák povinně, žáci mohou pracovat úplně samostatně.
Upozorňujeme, že systém výrobci nastavili tak, že pokud aktivně v programu po přihlášení nepracujete (neklikáte apod.), jste automaticky ze systému odhlašováni po cca 5 minutách. Ze zkušenosti proto doporučujeme úkoly za všechny předměty předem okopírovat (např. do textového dokumentu, nebo vyfotografovat mobilem, nebo zachytit printscreenem…), abyste co chvíli nemusili stále přihlašovat.
Prozatím budeme hodnotit hlavně aktivní přístup žáků (činnosti, které můžeme zkontrolovat), později lze zavést po včasném informování také testování žáků spojené s klasifikací.
Od středy 18. 3. budou vyučující vždy v 9:00 až 10:00 k dispozici žákům i rodičům jako online konzultanti. Kontaktovat v tomto čase je bude možné dle vzájemné dohody s vyučujícím různými prostředky (telefon, Skype, videochat, Messenger apod.). Mimo tuto dobu můžete vyučující kontaktovat prostřednictvím systému Bakaláři – sekce Komens – Poslat zprávu.
Celý online způsob výuky bude novinkou pro nás i pro Vás, proto Vás prosíme o trpělivost a maximální spolupráci, ne vše se musí od začátku dařit (technika také bývá nevyzpytatelná). Naším cílem je připravovat online výuku tak, aby ji v co největší míře mohli realizovat žáci sami, bez Vaší pomoci (kromě žáků 1. – až 3. třídy, u nich bude Vaše pomoc nezbytná).
Doporučujeme zajistit dítěti primárně na online výuku počítač či notebook, neboť mobily či tablety některé aplikace neobsahují a musí si je žáci stahovat.

Děkujeme za spolupráci a žádáme Vás o kontrolu zpráv Bakalářích, informace o online výuce můžeme zpřesňovat či měnit.
Mgr. Libor Mandovec