Dobré dopoledne, je čtvrtek 28.5.2020, 10:23. Dnes má svátek Maxmilián/Maxim, zítra Ferdinand.

POKYNY PRO RODIČE ŽÁKŮ, KTEŘÍ BUDOU DOCHÁZET DO ŠKOLY

2020-05-20 10:56:12 | ZŠ Kovářov ©

ZDE NAJDETE INFORMACE DŮLEŽITÉ K NÁSTUPU ŽÁKŮ ZPĚT DO ŠKOLY OD 25. KVĚTNA:

Povinnosti zákonných zástupců:

- podepsat čestné prohlášení a odevzdat jej při prvním příchodu žáka do školy (formulář na webu školy nebo k vyzvednutí v kanceláři školy), může jej odevzdat sám žák

- v případě přihlášení do družiny vyplnit zápisní lístek a odevzdat jej při prvním příchodu žáka do školy (formulář na webu školy nebo k vyzvednutí v kanceláři školy), může jej odevzdat sám žák

- vybavit žáka na každý den minimálně 2 rouškami a sáčkem, kam lze roušku při sejmutí uložit

- neposílat do školy žáky, kteří mají některý z příznaků respirační nemoci, a vyzvednout si osobně na telefonické vyzvání žáka, který bude vykazovat některý z příznaků respirační nemoci ve škole
- omluvit případnou neúčast žáka přes informační systém Bakaláři bez zbytečného prodlení
- v případě odchodu z družiny v jiný čas než v zápisním lístku předem zaslat písemnou žádost

Organizace vzdělávání:

Dopolední část: 4 vyučovací hodiny (od 07:40 do 11:15)
- výuka především hlavních a naukových předmětů (ČJ, M, Aj, Prv /Př, Vl)
- výuku vede třídní učitel dané třídy
- cílem výuky je upevnění a procvičení znalostí a dovedností vycházejících z ŠVP

Odpolední část: 0 - 4 hodiny (od 11:15 do 15:15) …žákům bude umožněno několik časů odchodů
- stravování ve školní jídelně a zájmové vzdělávání jako ve školní družině
- vzdělávání vedou vychovatelé ŠD, asistenti pedagoga, příp. učitelé
- cílem zájmového vzdělávání je organizace smysluplně stráveného volného času žáků

Organizace doporučených hygienických opatření

- Ranní školní družina nemůže být realizována, žáci mohou vstoupit do areálu školy od 7:20.
- Ráno se žáci budou shromažďovat v prostoru školního dvora, kde budou mít jednotlivé třídy k dispozici určený prostor, po tuto dobu musí mít všichni nasazeny roušky.
- Zákonný zástupce do budovy školy nevstupuje, své dítě může ráno dovést na školní dvůr a po skončení pobytu ve škole na něj počkat před budovou školy.
- Škola zajistí doporučená hygienická opatření (1 žák v lavici, dezinfekce, mytí rukou, větrání…).
- Při výuce žáci mít roušky nemusí, ty jsou povinné ve společných prostorách školy.
- Do školní jídelny vstupují jednotlivé třídy v intervalech. Žáci, kteří mají oběd a nejsou přihlášeni do družiny, budou do oběda se svou třídou pod dohledem vychovatele.

Opatření kvůli rekonstrukci chodníku před školou

- Kvůli probíhající rekonstrukci chodníku před školou je do odvolání uzavřena hlavní branka do areálu školy a autobusová zastávka je přemístěna do ulice, kde je vstup do školní jídelny.
- Vchod do školního areálu bude po dobu rekonstrukce umožněn bránou do školního dvora (směr od návsi) a bránou vedle tělocvičny (směr od Pechovy Lhoty).
- Žádáme rodiče dojíždějících žáků, aby svým dětem poradili vystupovat a nastupovat na zastávce na návsi. Odchody žáků ze školní družiny budou po dobu rekonstrukce upraveny tak, aby žáci stihli odjezd autobusu z návsi.