Dobrý podvečer, je neděle 20.9.2020, 19:30. Dnes má svátek Matouš, zítra Darina.

LETNÍ TÁBOR

2020-07-15 12:51:28 | ZŠ Kovářov ©

Letošní letní tábor pořádaný Spolkem rodičů při ZŠ Kovářov se konal v krásném rekreačním areálu Marina Orlík. Dvacet druhostupňových dětí si vzaly na starosti paní učitelky Gabriela Zítková a Martina Řehořová. Ty připravily pro děti pestrý program, na který ještě dlouho nezapomenou.

Kromě plnění úkolů celotáborové hry, které byly mnohdy napínavé a dobrodružné, děti také vyrazily třeba na výlet parníkem na Orlickou přehradu. Zde mohly obdivovat dílo tamní vodní elektrárny - jak z venku, tak i zevnitř. Pak se vydaly pěšky cestou plnou nečekaných překážek na rozhlednu Milada. Ve večerních hodinách pak unaveny a promočeny odpluly parníkem z kempu Popelíky zpět na Radavu. Zpestřením pobytového tábora bylo setkání se členy Vodní záchranné služby, kteří děti zábavnou formou poučili o bezpečném chování u vody. Jeden večer na děti čekala také dobrodružná noční obchůzka kolem tábora. Všechny děti, vybaveny baterkami a potřebnou dávkou odvahy, tmou postupně vyrážely na vytyčený okruh. Podél trasy jim při orientaci pomáhala světélka zavěšená na okolních stromech a na jejich bezpečí podél stezky zpoza tmy dohlíželo skryto několik pomocníků z řad dospělých. Pozornosti všímavějších dětí také jistě neunikly světlušky, které mohly v lese zahlédnout. Všechny děti zpět do tábora dorazily v pořádku a obohaceny o dobrý pocit, že se jim podařilo tento nesnadný úkol zvládnout. Příjemné zázemí poskytl ochotný personál Mariny, který byl nakloněn i mnohým "lumpárnám", za což mu organizátorky tábora i děti moc děkují. Na konci pobytu v táboře proběhlo vyhodnocení splněných úkolů celotáborové hry a všechny děti podle zásluh dostaly odměny. Nejen děti, ale i vedoucí z tábora odjížděli plni nových zážitků, dojmů, poznání a možná i nových přátelství.