Dobré poledne, je neděle 27.9.2020, 12:22. Dnes má svátek Václav, zítra Michal.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY NA NAŠÍ ŠKOLE

2020-08-12 22:43:24 | Gabriela Zítková ©

Příměstské tábory organizované vychovatelkami a učitelkami naší školy měly společné téma Olympijské hry, a to letní červencové a zimní srpnové. Letošní tábor byl o něco komplikovanější v tom, že škola byla o prázdninách téměř celá v rekonstrukci. Proto byly využívány prostory kulturního domu a děti se do školy přesunovaly pouze na hřiště, do tělocvičny a jídelny.

Kovářovské olympijské hry byly zahájeny slavnostním ceremoniálem spočívajícím v nástupu za pochodu olympijské hymny, vlajkonošů a delegátů, zapálení ohně a přísaze. Poté začalo malým sportovcům zápolení o nejlepší výkony v týmu. Soutěžili v letním/zimním biatlonu, hokeji, atletice, v plavání, lyžování, jízdě na bobech, curlingu a dalších. Soutěže byly mnohdy napínavé, dramatické, pro některý tým radostné, a pro jiný občas i kvůli malého neúspěchu slzavé.
Energii mohly děti načerpat na výletech. Dvakrát vyrazily do Milevska, do kina na pohádku Ledová sezóna a do bazénu v Domě seniorů. Jeden celodenní výlet směřoval na Benešovsko, do zábavného centra Farmaparku. Z Benešova pak děti vláčkem odjely na poutavou prohlídku zámku Konopiště. Na druhý výlet odjely děti autobusem na Jindřichohradecko. První zastávka byla v bludišti nazvaném Obludiště, kde bloudily a hledaly obludy, někdy i samy sebe. Dále cesta pokračovala do České Kanady do Lesoparku u Jakuba. Tam se vydaly stezkou podívat na vulgárně nazvanou přírodní památku, tzv. zkamenělou Ďáblovu prdel. Také vylezly na rozhlednu a nakonec si hrály na různých atrakcích v parku (pohádkové bludiště, lanovka, podzemí atd.).
Ukončení olympijských her opět probíhalo ve slavnostním duchu: nástup, hymna, proslov a chybět nemohlo ani předávání cen. Děti byly podle svých mnohdy těsných výkonů oceněny medailí, diplomem a nechyběly ani balíčky se sladkostmi.
Hlavní organizátorem táborů byl už třetím rokem Spolek rodičů při ZŠ Kovářov v zastoupení vychovatelky Gabriely Zítkové, který děkuje pedagogickým pracovnicím školy, že o prázdninách, při své dovolené, jsou ochotny připravit poutavý program pro děti. Konkrétně: V. Švehlové, P. Slivkové, V. Pšeničné, J. Štvánové, P. Baštýřové a externistce K. Švehlové.

Autor: Gabriela Zítková ©